30 Yıl Önce Var Olmayan 15 İş Kolu

30 Yıl Önce Var Olmayan 15 İş Kolu


Teknoloji bu kadar hızlı ilerlerken kariyer olanakları da hızlı bir şekilde çoğalıyor ve yeni iş kolları ortaya çıkıyor. Bir düşünün, 30 yıl önce dijital ajans diye bir işletme türü var mıydı? Toplumun afak bir kesminin irili ufaklı ekranlar için etkileşimle görseller tanımlayacağı, geri kalan kısmının da bütün zamanını o ekranlara ayıracağı kimin aklına gelirdi?

30 yıl önce var olmayan veri toplama birimleri, bugün milyarlarca dolar değerinde ve hepsinin iyi şekilde korunması gerekiyor. Hayatlarımızı biz istesek de istemesek de sosyal medya yönetiyor ve havadaki drone’lar giderek artıyor. Çevremize ve doğal kaynaklara her gün daha da çok özen göstermemiz gerekiyor. Her gün kaç kalori aldığımızı hesaplamazsak uyuyamıyoruz. Bu ve bunun gibi türlü alışkanlık ve ihtiyaçlar sayesinde para kazanmanın artık çok farklı ve legal yolları var.

Gelin birlikte son 30 yılda peydah olan iş kollarına Living Business’in hazırlamış olduğu infografikle bir göz atalım ve yılda ortalama ne kadar kazandırdıklarına bakalım. Bakarsınız yeni işinizi bulabilir ve uzmanlaşmak için çalışmaya başlayabilirsiniz. 

30 yıl önce var olmayan 15 iş kolu

1
like
0
love
0
haha
1
wow
0
sad
1
angry

1 comment

Yorum yap

+ Leave a Comment