7 Adımda Tembellik Bahanelerine Son!

7 Adımda Tembellik Bahanelerine Son!


Bir yazı daha geride bırakıyoruz. Esmeyen günler ve geceler azalarak biterken, sektör olarak “back to school” periyoduna çoktan girdik bile. İster hafta sonu bir yerlere kaçmış, ister yıllık izinlerimizi kullanmış olalım; tatilini yapmış, deniz-kum-güneş üçlüsüne doymuş bireyler olarak başımız dik bir şekilde görev yerlerimize dönmüş durumdayız.

Yorgunluğu atabildik mi? Kafayı verebiliyor muyuz işe güce? Yoksa aşırı nemden ötürü yaşanan beyin erimesinin etkileri geçmedi mi?

Bimilim olarak, bu zor ve yoğun günlerde de yanınızdayız. Üretkenlik hakkında kafa patlattığımız ve günü kurtarmanın değil, doğru planlamayla verimliliğin yollarını aradığımız yazımızdan sonra bu kez konumuz; motivasyon.

Bu, ister sabah erkenden kalkıp işe gelmek için, ister önünüze yığılan kocaman sorumlulukların altından kalkmak için olsun; eğer içimizden gelmiyorsa bir şeyi yapmak gerçekten zor olabiliyor. Özgüven eksikliğinden kaynaklı başarısızlık korkusu yüzünden işe başlayamamak da söz konusu olabilir. Bir işin ortasında durduk yere anlamsız bir hisle “Ben ne yapıyorum ya!” diye kalakalmak… Günlük hayatta bu tarz durumlarla karşılaşmayanımız yoktur diye düşünüyoruz.

Her biri farklı “motive olamama durumu” olan bu kendimize koyduğumuz engelleri bir bir aşmamız için sizlerle PROEssaywriter’ın hazırlamış olduğu aşağıdaki infografiği paylaşalım dedik. Sonuçta Türk insanının ortak özelliği olan “gaz vererek motive etme”nin ne kadar kısa süren bir fişekleme olduğunu hepimiz biliyoruz.

Daha fazla oyalanmadan infografiğe geçelim, kimsenin zamanından çalmayalım. Zaten bizim de işimiz gücümüz var.

‘aydin!

 

 

 

Bonus olaraktan, yukarıdaki maddelerden hiçbiri işe yaramadıysa, Shia LaBeouf’dan geliyor! Kesin çözüm  olduğuna inancımız tam 🙂

 

14
like
1
love
0
haha
0
wow
2
sad
1
angry