Deadpool 12 Şubat’ta Sinemalarda!

Deadpool 12 Şubat’ta Sinemalarda!


 

Tüm zamanların en komik, en eğlenceli, en dışavurumcu, en ağzı bozuk süper anti-kahramanı Deadpool; nihayet kendi sinema filmine kavuşacak. Marvel Sinema Evreni’nden bağımsız olarak Fox stüdyolarına ait bir yapım olan film, 12 Şubat Cuma günü dünyayla beraber ülkemiz sinema salonlarında da gösterime girecek. Öncelikle Marvel ve DC olmak üzere çizgi romanlarla büyümüş ve onları hala takip eden bir ekip olarak, film hakkında bir şeyler karalamasak olmazdı. Sonuçta Deadpool da bizden sorulur! Kimmiş bu Deadpool diyenlerinizi şuraya alalım.

 

 

Aslında bu Deadpool’un beyazperdedeki ilk boy gösterişi değil. 2009 yılında gösterime giren ve Fox yapımı olan X-Men Origins: Wolverine’de de yer alan Deadpool’u Ryan Reynolds canlandırmıştı. Reynolds, filmde iyi bir Wade Wilson portresi çizmiş olsa da çizgi roman ve sinemaseverler için Deadpool’un bu hali büyük bir hayal kırıklığı olmuştu. Bunda, stüdyonun, hem kahramanın orjin hikayesinin hem de kostümünün ırzına geçmiş olması, ayrıca evrenin en geveze adamının ağzını kapatmış olmasının büyük etkisi vardı. Filmin kendisi de çoğumuz için bir alay malzemesinden başka bir şey olamadı ne yazık ki.

Ölümsüz bir aşk hikayesi, ebedi bir bromance ancak bu kadar kötü yansıtılabilirdi.

 x-men origins wolverine deadpool

 

… ki bu ikisi aslında çizgi romanlarda şu şekilde kardeşçe takılmaktalar:

Azimli sıçan betonu delermiş!

Takvim 2014’ü gösterdiğinde, kariyerindeki kötü gidişe ne zamandır dur diyemeyen Ryan Reynolds allem etti kallem etti ve Fox stüdyolarını yeni ve sadece Deadpool’u anlatan bir yapımı beyazperdeye taşımaya ikna etti.

Burada; ünlü oyuncunun sesinin kullanıldığı -güya sızdırılmış olan- test çekimlerinin (üstteki video) ve kahramanın fanatiklerinin bu deneme çekimlerine gösterdiği inanılmaz tepkinin de büyük payı olduğu bir gerçek.

Ryan Reynolds bundan sonraki hayatını Deadpool filminin tanıtımına adadı demek yerinde olur. X-Men Origins: Wolverine’den bile daha kötü bir film olmayı başarabilmiş Yeşil Fener’i de CV’sine eklemiş olan ünlü oyuncu, bu yapım sonrasında hem kendi adını kurtarmak hem de çok sevdiği ve oynamak için 10 yıl beklediği Deadpool’unu dünyaya tanıtmak için kıçını yırttı desek yanlış olmaz.

deadpool twet ryan reynolds

Filmin +18 olması için de büyük bir çaba gösteren oyuncu, stüdyoyla bu konuda da anlaştı. Akabinde kostümünü ilk kez üzerine geçirdiğinde ise Twitter’dan zafer çığlığı atmayı ihmal etmedi.

 

Ryan abimizin çekimler esnasında yaptığı sosyal medya paylaşımları, Fox stüdyolarının YouTube üzerinden yayımladığı tanıtım videoları, viral paylaşımlar derken kendimizi bir görsel havuzunun içinde bulduk.

 

 Bildiğiniz süper kahraman filmlerini unutun!

Nihayet ilk fragman yayımlandığında kendimizden geçtik. DMX’in mükemmel atarlısı X Gonna Give It To Ya ile önüne gelenin kafasını patlatan ve bunu yaparken de ağzına geleni en komik, en aşağılayıcı ve en histerik şekilde söyleyen kahramanı büyük perdede izlemek için beklemeye başladık.

Günler gelip geçerken Ryan abimiz bizleri yalnız bırakmadı ve türlü videolarla hype’ı tavan yapmaya devam etti. Aşağıda sırasıyla izleyebileceğiniz videolar sayesinde koltuklarımızdan defalarca yuvarlandık ve yuvarlanmaya devam ediyoruz.

Dünya Avustralyalılar Günü’nü kutlamayı ihmal etmedi ve Wolverine’e selamını çaktı.

Örneğin;

 

Cadılar Bayramı’nda akşam vakti sokaktaki çocuklara sahip çıktı:

 

 

Testis kanserine dikkat çekerek hepimizi uyardı ve önce sağlık dedi:

 

 

Ryan Reynolds’ın filme ve role kendisini nasıl adadığını bu tarz hareketlerinden anlamak mümkün. Karakterin; çizgi romanlardaki hal-i ruhiyetine uygun şekilde 4. duvarı yıkarak bizimle daimi olarak kurduğu iletişim de filmin hali hazırda düzgün giden pazarlama çalışmalarına büyük katkı sağlamıştır diye düşünüyoruz.

 

 Bu hafta sonu Deadpool bayramı var!

Biz bu kadar gaza gelmişken sizleri de tekrar uyarıyoruz. Belki de tüm zamanların en komik süper kahraman filmi bu cuma vizyona giriyor. Filmin yönetmeni Tim Miller ismini ilk defa duyuyoruz. Kendisinin de ilk uzun metrajı ama filmden ilk izlenimler de oldukça olumlu. Takip ettiğimiz The Verge, Polygon ve daha birçok blog; filmin kendini tiye alabilen dehşetengiz espri anlayışını keyifli bir şekilde senaryoya yaymış olduğunu ve izleyenleri kırıp geçiren bir Deadpool’un bizleri beklediğini yazıyorlar ve iyi yorumlar gelmeye devam ediyor.

 

(Bir fanatiğin hazırladığı bu afişle sevgilinizi troll’lemeniz serbest.)

Bu cuma akşamı yapacak daha iyi bir işiniz yoksa ya da hafta sonu alternatif bir Sevgililer Günü deneyimi sizin için uygunsa daha nasıl ekol bir teklifle geliriz bilemedik. Zaten yeteri kadar Sevgililer Günü planı önerisinde bulunduk. İsteyene aşağıda bir de Deadpool krep tarifi veriyoruz, yetti yani. Bize bi süre bulaşmayın. Deadpool izliycez abisi! Haydin. Cue the music!

 

Not: Belirtmekte fayda var, film akli dengenizi yitirmenizi sağlayacak kadar küfür, argo, şakasına da olsa bolca şiddet içeriyor. Bu yüzden 18 yaşından küçük arkadaşlarımızın yaşı pek yetmiyor; e bildiğiniz süper kahraman filmlerinden biri değil yani. Aman diyelim, çocukları uzak tutalım. Kahramanın doğası gereği takındığı tutumu da evimizde ve özellikle insan içinde sergilemeyelim.

 

 

0
like
4
love
1
haha
0
wow
0
sad
0
angry