Dream Theater Konseri

Dream Theater Konseri


90’ların başından beri progresif metalin öncüsü olan Kanadalı müzik grubu Dream Theater, 31 Temmuz gecesi 4. kez İstanbul’daydı. 30 yıla yaklaşan kariyerlerinde yayımlamış oldukları 12 stüdyo, onlarca canlı kayıt ve derleme albümleri sonrasında, Along for the Ride turnesi kapsamında Maçka Küçükçiftlik Park’ta hayranlarıyla buluştu.

Bimilim Tasarım Ofisi olarak, ofiste her gün birkaç saat mesai harcadığımız Dream Theater’ı kaçırmamız olasılık dahilinde bile değildi. Konser öncesinde fotoğraf ekibimiz (değerli yazarınız) alana giriş yaptı ve backstage’e doğru yol aldı. James Labrie’nin götürdüğü yemeklerde gözümün kalması ve ortalıkta dolanmam dışında, herkesten önce orada olabilmek harika bir duyguydu.

Sonrasında ofisin geri kalanına asayiş berkemal bilgisi verildi ve ajans başkanımızın önderliğinde 3 kişi alana girdi.

Biz heyecanla konseri beklerken ofiste hummalı çalışma devam ediyordu. %50’yi ofiste tutuyorduk bi’ yerde.

Sonrasında konser başladı ve olaylar gelişti. Ses sistemi yavaş yavaş kendine gelirken, John Petrucci inanılmaz sololarıyla kitleyi kendinden geçiriyordu.

Cihannüma Mahallesi’nde de, kendilerine nispet olsun diye gönderdiğimiz fotoğraflardan ilham alan yaratıcı(!) ekibimiz, son teknoloji fotoğraf manipülasyon teknikleriyle sosyal medyada olay yaratmakla meşguldüler.

Kör edici güzellikteki bu çalışmaları paylaşmaktan utanmıyoruz.

Konsere dönersek, Awake adlı albümlerinin çıkışının 20. yılına denk gelişini de taçlarındıran grup, aynı adı taşıyan albümün ikinci yarısını çalarak, “dede” diyebileceğimiz fanatiklerine unutulmaz anlar yaşattı. Özellikle de, daha önce hiçbir konserde çalmadıkları “Space-dye Vest”’in bu turnede çalınması dikkat çekiciydi.

Yaklaşık 3 yıl önce gruptan ayrılmış olan, grubun kurucu üyelerinden Mike Portnoy’un eksikliğini, yeni bateristleri Mike Mangini hiç hissettirmedi sağ olsun; Finally Free’nin finali hariç, evet. Awake albümünün yanı sıra “Falling into Infinity” ve “Scenes from a Memory” albümlerinden de çaldıkları şarkılarla ve Finally Free ile bitirdikleri performansla, bütün Dream Theater severler için bu yazın en güzel gecelerinden biri geride kalmış oldu.

Son albümlerinin üzerinden 2 sene geçtiğini ve Mike Mangini’nin gruba ısınmasıyla yakaladıkları sinerjiyi hesaba katarak, en kısa zamanda yeni albümleriyle tekrar bizi mest edecekleri günü de heyecanla beklediğimizi belirtelim. Bimilim Tasarım Ofisi olarak o güne kadar eldeki albümleri döndürmeye devam edeceğiz. Sosyal medyada da bizi takip edebilmeniz ve muhabbetten uzak kalmamanız için; https://www.facebook.com/1mmdesign Sonuçta sadece Dream Theater dinlemiyoruz, değil mi yani?

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry