Game of Thrones Karakterlerinden Ajans İnsanı Olur Mu?

Game of Thrones Karakterlerinden Ajans İnsanı Olur Mu?


Televizyon dünyasında, 2010’lu yılların en büyük, en popüler, en çok izlenen yapımı şüphesiz ki Game of Thrones’tur. Geçtiğimiz aylarda 6. sezonunu geride bırakan ve belki de tüm zamanların en çok konuşulan bu televizyon dizisini ofisçe takip ettiğimizi söylememize gerek yok herhalde.

 Konu Game of Thrones’tan açıldığında akla gelen ilk soru Iron Throne’a kimin oturacağı oluyor. Ama Game of Thrones’u bu kadar etkileyici kılan şeyin de dizinin karakterleri olduğunu unutmamak gerekli. Her karakterin çok yönlü kişiliklere sahip olması, diziyi eşsiz kılan en büyük faktör durumunda.

İsterseniz bu referans üzerinden ilerleyelim ve biraz beyin jimnastiği yapalım. GoT karakterleri bir pazarlama takımı oluştursaydı kim hangi görevi üstlenirdi? Hatta daha da spesifik olalım ve bir reklam ajansı düşünelim. Game of Thrones karakterlerine ajansta görevler biçelim. Sonra sezonlar içerisindeki karakter ve olayların bazı karakterlerin ölümlerine nasıl yol açtığını düşünelim. Khal Drogo ile Daenerys’in ilişkisi de ne kadar kısa sürmüştü değil mi? Ya da klasik metin yazarıyla içerik pazarlamasının çarpışmasını aklımıza getirelim. Ygritte ile Jon Snow karşılaştığında da benzer şeyler olmadı mı? Gelecek, geçmişin üzerine toprak örtmeye devam ediyor.

Bütün Karakterler Aynı Ofiste

Agile CRM bu konuda oldukça ileri gitmiş ve sebep-sonuç ilişkisine dayanarak öne çıkan 10 karaktere roller biçmiş. Aşağıdaki infografikte sıralanan karakterler, dizi boyunca yedikleri haltlar ve üstlendikleri roller üzerinden değerlendirilerek farklı pozisyonlarda işe alınmışlar.

Sizleri bu keyifli infografikle baş başa bırakırken son bir uyarı yapmak istiyoruz: kış geliyor canıms. Üstünüze kalın bir şeyler alın.

game of thrones karakterleri ajans pazarlama

10
like
4
love
1
haha
2
wow
1
sad
1
angry

+ Henüz yorum yapılmamış

Yorum yap