İTÜ Çekirdek 14′  Konsepti

İTÜ Çekirdek 14′ Konsepti


Türkiye’nin en büyük teknik üniversitelerinden biri olan İstanbul Teknik Üniversitesi’nin, girişimcileri desteklemek ve ülke ekonomisine sürdürülebilir katkı sağlamak için oluşturmuş olduğu İTÜ ÇEKİRDEK Girişimcilik Ekosistemi için hazırladığımız web sitesi Ocak 2014’ten beri yanında.

Yaratıcı fikirleri, inovatif projelere dönüştürmek ve hayata geçirmek isteyen tüm girişimcilere kapısı açık olan İTÜ ÇEKİRDEK için yaptığımız web sitesinde; oluşum hakkında yer alan detaylı bilgiler ve açıklamalara erişebilmenin yanı sıra girişimciler arasında yapılacak, 100.000 TL’ye varan ödülleri Ön Kuluçka, Hızlandırma gibi aşamalardan geçip kazanabileceğiniz yarışmaya başvuru yapabilir ve İTÜ ÇEKİRDEK kapsamında gerçekleşecek etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Bedelsiz altyapı sayesinde fatura vb. giderleri düşünmeyen girişimciler; İTÜ ÇEKİRDEK’in merkezi konumuyla sağladığı avantajdan ve girişimcilere vermiş olduğu tam donanımlı ofislerden, temel mühendislik ekipmanlarından, AR-GE için gerekli donanımların bulunduğu laboratuvarlardan faydalanabilirler. Ayrıca işleyiş sırasında onlara destek olan mentorlar ve AR-GE eğitmenleri sayesinde projeleri için tam kapsamlı çalışabilecekleri rahat bir ortama kavuşmaktadırlar.

Girişimcilerin hem kendi aralarında hem de diğer projelerde çalışan girişimcilerle bir sinerji yakalamaları ve inovatif yönlerini geliştirmeleri için hazırlanan toplantı salonları ve pit stop alanları da katılımcıları çalışırken eğlenmeye ve birbirleriyle etkileşime geçip gelişmelerine ön ayak oluyor. 

Ofisimiz, İTÜ ÇEKİRDEK için tasarladığı yeni karakterlerle video/animasyon hazırlayarak zenginleştirdiği web sitesini ve İTÜ kurumsal kimlik çalışmasını bütün girişimcilere sunmaktan gurur duyar!

 

2
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry