John Wick, Reis Geri Döndü!

John Wick, Reis Geri Döndü!


Donuk bakışların aktörü Keanu Reeves, salonlara John Wick ile dönmeye hazırlanıyormuş.

En son Ocak 2014’te “47 Ronin” ile beyaz perdede boy göstermiş olan Reeves abimiz, “John Wick” ile gönülleri memnun etmeye çalışacak gibi görünüyor.

Günlük işlerin arasında yoğunluktan beynimizin eriyip kulaklardan akmasına engel olmak için arada kafa dağıtıcı ve takip etmekten keyif aldığımız konulara dair muhabbetlere girdiğimizden ötürü sizinle bu heyecanı paylaşma fırsatını es geçemedik!

Geçenlerde “John Wick”‘in fragmanına da, beyin ızgara yaptığımız bir anda denk geldik ve kendimizden geçtik. “47 Ronin”‘i çok sevmemiş olsak da -ki kabul edelim çok dandik bir filmdi- Keanu abiye saygımız sonsuzdur. Constantine’deki performansıyla olsun, Şeytanın Avukatı filmine yapılan dalga dublajdaki “soda iç” repliğiyle olsun, muhtelif gönüllerde taht kuran abimize buradan sepet sepet saygılar yolluyoruz.

Bu arada dalga dublaj videosu yayımlanalı 10 senden fazla olmuş. Ağzımıza sakız olan “markası farklı, geri yanı aynı” ve “deeeEmmi?” repliklerini neredeyse 10 yıldır tekrarlıyormuşuz meğer.

O günleri yad etmek için gelin o videoyu bir kez daha hatırlayalım.

Peki John Wick neyi anlatıyor?

John; karısını kaybetmiş, ondan yadigar köpeğiyle kendini nadasa bırakmış depresif bir karakter.
Reeves abimiz gayet sıradan bir günde, kendi kafasına göre epik Mustang’ine binmiş gezindiği esnada, Game of Thrones’dan Theon Greyjoy-Reek olarak tanıyıp ayar olduğumuz Alfie Allen çıkageliyor.

Bizi hiç şaşırtmak istemezcesine, dizi aleminden sinemaya taşınmış olmasına rağmen yine her zamanki gibi salyalı ağzıyla ortamı geriyor. Keanu ağır başlı halinden taviz vermese de Reek durur mu, dadaşlarını toplayıp arkadan vuruyor. Vuruyor ama onunkisi baltayı biraz taşa vurmak gibi, çünkü John Wick kardeşimiz kaşarlanmış bir hit-man, iflah olmaz bir özgürlük savaşçısıymış meğer.

Köpeği de elinden gidince kafayı sıyıran John tabii ki soluğu Reek’i s.kertecek planların peşinde alıyor.

Bundan sonrası tahminimizce estetik ve karizmatik aksiyon sahneleriyle dolu bir kurşun zamanlı lunapark deneyimi olacak. Daha fragmanda filmin kendisiyle dalga geçebildiğine; keyifli ve aynı zamanda çok da bayağı bir yapısı olmadığına karar verdik.

90’ların sonundan beri adam akıllı, intikam alan tetikçi hikayesi izleyememiş olmamızın da etkisi vardır şüphesiz. Ve gerçekten fragman çok şey vaadediyor, değil mi?

Bu arada ne yalan söyleyelim, film aklımıza biraz Jason Statham’ın oynadığı Crank filmini getirmedi değil.
Devam filmleri çöp ötesi olan bu yapının bizde açtığı derin yaraları ve bıraktığı tatlı anıları unutmak mümkün mü?

Haydi lafı geçmişken o filmi de hatırlayalım.

Ülkemizde gösterime girer mi girmez mi henüz bilmiyoruz ama film hakkında ilk haberleri bizden alın istedik.

Heyecanla ve sabırsızlıkla John Wick’i bekliyoruz.

Fragmanı izlemek için;

 

1
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry