Kalbinizi yumuşatacak 10 kuçu çeşidi

Kalbinizi yumuşatacak 10 kuçu çeşidi


Evcil hayvan beslemek; zor bir sorumluluğu beraberinde getirse de oldukça çetrefilli olsa da hayvanseverlerin vazgeçemediği bir eylem. Özellikle köpek sahibi olmanın, köpeklerin doğası gereği sadık, sevecen ve gürültülü olmalarından ötürü farklı zorlukları oluyor.

Mesela; evcil hayvanlarınızı genelde günde iki kez yürüyüşe çıkarmak hem onların sağlığı hem de evdeki huzurunuz için zorunlu bir aktivite. Genetik olarak kimilerimiz alerjik reaksiyonlar gösterebiliyoruz. Eh yani hepimiz de bahçeli müstakil evlerde yaşamıyoruz sonuçta. Apartman dairelerinde yaşadığımızı hesaba katınca; görece daha sakin, uysal ve eğitilebilir bir türü seçmek gerekebiliyor. Türü ne olursa olsun iyice eğitilmeleri gerekiyor. Çoluk çocuğa karışmışsanız bunu da hesaba katmalısınız. Yavrunuzla iyi anlaşacak mı? Evinizde yer var mı?

Gerçekten delilik değil mi? Bazen gönül bu, ferman dinlemiyor. Ve büyük oranda bütün bunların hepsine de değiyor aslında.

İster bir barınaktan sahiplenilmiş olsun, isterseniz pet-shop’tan yavru olarak satın alın, burada saymakla bitiremeyeceğimiz sonsuz tür, cins, boyutla karşı karşıyasınız. Yeri geldi mi sizi hayata bağlayan, yeri geldi mi de bağlayıcı unsurlarıyla yaşamınızı zorlaştıran tüylü dostlarımızla ilgili, Visually‘nin Nationwide için hazırladığı en popüler 10 köpek türü infografiğiyle de sizlere bu konuda yardıma hazırız.

Kedileri de seviyoruz, onlara ve sahiplerine saygımız sonsuz bu arada. Bazı kediler bahçemize gelip de çiçekleri devamlı parçalamasalar daha iyi olacak ama, neyse.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry