Markalar Hakkındaki Bu Gerçekleri Biliyor muydunuz?

Markalar Hakkındaki Bu Gerçekleri Biliyor muydunuz?


Hatırlar mısınız; çocukken annelerimiz bizi korumak için beyaz yalanlar söylemekten kaçınmazlardı. Küçük yaşta kafaya dikip alışmayalım diye de özellikle kolaya karşı hep bir ağızdan aynı yalanı söylerlerdi; içme evladım onun içinden fare çıkar!

2-3 yaşında zorla yemek yedirmek, sonrasında iştah açılınca da yedirip içirmemek için söylenen bu tatlı yalanların hesabını soracak değiliz elbette. Ama markalar ve ürünleri hakkında duyduğumuz ilk şehir efsanesi olan fareli kola, hala her metal kutuyu açtığımızda karşımıza lan acaba bu sefer çıkar mı diye düşündüğümüz bir hayaldir. İnsan inanabilir işte, ne yaparsın.

Yine çocukken birbirimize anlattığımız tonla uydurma marka efsanesi vardı.Tabii o zamanlar Googlelamak fiili sözlüğe girmemişti ve güncel bilgiye hızlı erişim olanağı yoktu. Yuttur yutturabilirsen taktiğiyle ilerliyorduk.

Marka efsaneleri, müşteriyle marka arasındaki iletişimde markayı insanlaştırdığı ve ona bir karakter atadığı için çok önemlidir. Silver Door’un hazırladığı infografikte yer alan bu 39 örnek ise marka efsanelerinin yanında önemli birtakım bilgileri de içeriyor.

Bir inceleyin bakalım, aralarından şüphe duyduklarınız varsa Google elinizin altında. İki dakikada doğruluğunu kontrol eder ve rahat uyursunuz.

dünyaca ünlü markalar bilmediğiniz yönleri

17
like
6
love
3
haha
10
wow
2
sad
4
angry

+ Henüz yorum yapılmamış

Yorum yap