Marvel Evreni: En Güçlü 15 Karakter

Marvel Evreni: En Güçlü 15 Karakter


 

Geçtiğimiz haftalarda yayınladığımız Deadpool yazısından Marvel’a ne kadar takık olduğumuzu anlamışsınızdır. Sizin için yaptığımız araştırma sayesinde Marvel evreninin en has abilerini, en güçlü ve acımasızlarını bulduk ve sıraladık, buyrunuz efendim.

Bu liste adamı secdeye getirir diyoruz ve huzurlarından çekiliyoruz. 

 

 

15. Vulcan

Vulcan, mutant kardeşler Scott ve Ales Summers’ın abisi olmakla birlikte onlardan farklı olarak omega seviyesinde bir mutantdır. Sihir dahil enerjinin bütün formlarını iradesiyle manipüle ve absorbe etme yeteneğine sahiptir. Black Bolt’la birleşip X-Men’e, Inhumans’a ve Starjammers’e karşı savaşmışlığı vardır.  Bir dönemliğine Shi’ar İmparatorloğu’nun başına geçmiş fakat tahttan indirilmiştir. Ölü olduğu bilinmektedir.

 

 

14. Skaar

Skaar, alternatif bir evrende Hulk’un oğludur. Babasına benzer lakin daha yüksek seviyede güçlere sahiptir.. Tek bir yumrukla Juggernaut’un vücudunu kaplayan zırhı parçalayıp onu atmosferin dışına fırlatmışlığı vardır. Ki bu olay imkansız olarak görülmektedir ve babasının deneyip başaramadığı bir şeydir. Dış uzaydan düşen Power Cosmic’in büyük patlamalardan sağ çıkmayı başarmıştır. Kendini iyileştirme gücü, Hulk ve Wolverine’den fersah fersah ileridedir.

 

 

13. Odin

Asgard’ın kralı ve tarihteki en güçlü Asgardian olan Odin, oğlu Thor’dan bile güçlüdür. Odin, sihiri güç, boyut artışı, türlü büyüler ve ateş enerjili patlamalar yar atmak için manipüle edebilir. Bunun yanısıra Asgard’ın kralı olarak bütün Asgard’lıların güçlerini kendi vücudunda birleştirip bu toplam enerjiyi kendi güçlerinde kullanabilir. Odin ölümsüzdür ve doğal sebeplerle öldürülemez. Muntazam güç seviyesi 60 ton civarındadır.

 

12. Hercules

Göğün babası ve yunan tanrılarının kralı olan Zeus’un oğlu olan Hercules, bundan dolayı tanrısal bir prenstir. Hercules, Marvel evreninin fiziksel olarak en güçlü olarak kabul edilen karakteridir. Kelimenin tam anlamıyla en güçlüsüdür, Thor’dan, Hulk’dan ve Destroyer’dan bile. 99.000.000.000 ton çeken Manhattan adasını tek başına kaldırmışlığı vardır. Gezegenleri çatlatabilen Thor’u pataklamışlığı, dünyanın iki katı büyüklüğünde objeleri çatlatmış ve Hulk’u devirmişliği vardır. Kurşunların vız geldiği bu karakter, Nova patlamalarından da sağ çıkabilir. Sınırsız yaşama gücüne sahiptir ve açık uzayda istediği gibi takılabilir. Şu anda sağlıklı ve olgun bir adamın suretine sahip olsa da 3000 küsür yaşındadır ve ölümsüzdür. Ayrıca adamantium’dan bir zırha ve Namean aslanından bir sırtlığa sahiptir. Bu iki ekipman onu bütün zorlu koşullara karşı dayanıklı kılmaktadır. Çok kereler birbirlerine girmiş olsalar da Kuzey tanrılarının prensi Thor ile kankalardır.

 

11. Grandmaster

Runner ve Champion’la aynı ırktan gelen Grandmaster onlar gibi sonsuzluğa uzanan bir varlıktır. En geniş seviyede zeki, yaşlı ve güçlüdür. Zihin bükme, silme, telepati, telekinezi gibi psişik güçlere sahiptir. İnsandan daha hızlı refleksleri vardır ve 25 tonluk fiziksel ağırlığı kaldırabilir bu güçler sayesinde. Ayrıca yaralıları iyileştirme özelliğine sahiptir, ne kadar ağır hasar almış ya da hastalıkları ne olursa olsun. Bunun da ötesine geçip ölüyü bile diriltebilecek adamdır. Ayrıca Grandmaster ölümsüzdür ve Death’in kendisi tarafından ölüler diyarından atıldığı için hiç bir şey onu öldüremez. Bu uğurda her türlü kurnazca yol denense de vakıf olunamamıştır. Grandmaster, oyun delisi ve düşkünüdür. Son bin yıldır zamanını oyun oynayarak geçirmektedir.

 

10. Galactus

Marvel evreninin en güçlülerinden. Gezegenleri hüpletmesiyle meşhurdur, pek aşırı bilgiçtir, sınırsız kozmik gücü vardır. Silver Surfer’a güçlerini kazandırandır ve evrendeki bütün karakterlerden farklı bir güç seviyesindedir.

 

9. Magus

Magus’un güçleri Galactus ile karşılaştırılabilir. En önemli özelliği limitsiz şekil değiştirebilmesidir. İstediği boyutta bir cisme, varlığa ya da gezegene, hatta iki yıldızın toplam büyüklüğüne bile dönüşebilir. Yıldız gemisi, havan topu ya da her hangi başka mekanik ve dijital formda çalışan bir cihazın da formuna girebilir. Kendini gezegen büyüklüğünde bir top haline getirip ve uzayda istediği her şeyi yok edebilir. Bunun olasılıkları sonsuzdur. Aşırı güçlü telepati yeteneği vardır ve bir anda istediği dili öğrenebilir.

 

8. Mikaboshi

Mikaboshi, gök tanrıları Zes ve Odin’den fersah fersah güçlüdür. İki birbirinden farklı olayda Zeus’u yenmişliği vardır. Sahip olduğu güçler arasında ölümsüzlük, şekil değiştirme, süper güç, türlü enerji yansıtma kabiliyetleri bulunmaktadır.

 

7. Cyttorak

Cyttorak, tek başına Marvel evreninde sihir ve büyü bakımından en güçlü karakterdir. O kadar güçlüdür ki Galactus bile kendisini tutsak eden Cyttorak’ın elinden kurtaramaz. Juggernaut’un ve dünyadaki elit büyücülerden Dr. Strange, Dormammu ve Zom’un da güçlerinin kaynağı bu amcadan gelmektedir.  Kendi boyutunda Cyttorak’ın gücü sınırsızdır.

 

6. Phoenix Force

Phoenix Force, marvel evreninde en çok korkulan varlıktır. Tek başına Galactus’u devirmiştir ve mkraan kristalinden bile daha güçlüdür. Jean Grey’in vefatından sonra evrene dönmüş halidir. 

 

5. Franklin Richards

Az sayıdaki omega seviyesindeki mutantlardan olan Franklin Richards, gerçekliği saptırma yetisine sahiptir. Bu konuda Proteus’dan bile büyük güçlüdür. Çocuk haliyle bu sonsuz güçlerini her zaman kontrol edemese de Celestial kadar kudretli olduğu söylenir. Varolmuş en güçlü mutanttır, kendisine maaşallah diyoruz.

 

4. Eternity

Zamanın tecessümüdür bir deyişle. Eternity, boşluğu, alanı, zamanı istediği gibi manipüle edebilir. Galactus falan hikaye kalıyor yani yanında.

 

3. Living Tribunal

Marvel evreninde, Beyonder ve One above all’dan sonraki en güçlü varlık olan Living Tribunal o kadar güçlüdür ki Thanos’a el öptürmüşlüğü vardır. Ki Thanos’un giydiği ve bütün marvel evreninin toplamı kadar güçlenmesine sebebiyet veren sonsuzluk eldiveni bile işe yaramaz kalır karşısında. Gücü tam anlamıyla sınırsızdır.

 

2. Beyonder

Yaklaşık olarak her şeye kadir olan ve oldukça geniş güçlere sahip bir gaddar amcadır. The One Above All’dan sonra Marvel evrenindeki en güçlü varlıktır. O kadar güçlüdür ki, Eternity, Infinity ve Death’le birlikte Galactus ve Stranger gibi süper kozmik varlıklarla birlikte  The Living Tribunal da gelse karşısında çaresiz kalmaktadır.

 

Birinci sıraya geçmeden önce, listede adı geçmeyen önemli karakterleri anmayı doğru bulduk. Bilinen ilk mutant olan Apocalypse, Eternity’nin kardeşi Infinity, Deadpool’u ve diğer bir çok mutant’ı ölüm diyarından men eden Death ve es geçtiğimiz bütün ağır abiler ve ablalardan özrü bir borç biliriz.

 

1. One-Above-All

Marvel evrenindeki en güçlü varlıktır. Beyonder ve The Living Tribunal’dan bile güçlüdür. Marvel’ın yaratıcıları Stan Lee ve Jack Kirby’i temsil ettiği düşünülmektedir ve teknik olarak farklı biir mevcudiyeti olsa da Jack Kirby’nin kılığına girerek evrende otoriteyi bir çok kez sağlamıştır.

 

1395
like
312
love
445
haha
161
wow
164
sad
1536
angry