Ne Yer Bu Ajans İnsanları?

Ne Yer Bu Ajans İnsanları?


Hayatını eycınsi masalarında geçirenler gayet iyi bilirler; sektörde geçen yıllar içinde çalıştığınız ofisi eviniz bellersiniz bir süre sonra. Bunu da pek isteyerek değil, adaptasyon kabiliyetinizle yaparsınız.

Maslow’un ihtiyaçlar hiyerarşisinin en alt basamaklarından biridir kişinin karnını doyurma gereksinimi. Kişiden kişiye günde kaç kere tıkındığımız değişse de bir reklam ajansında kişilerin birlikte geçirdikleri zaman ve genel olarak şartların benzerliğinden ötürü ortaya çok ilginç alışkanlıklar çıkabilmektedir.

Yer yer sağlıksız, zararlı ve ölümcül olabilecek şekilde beslenen bizler, ne yiyoruz peki? Bunu neden yapıyoruz? Nasıl oluyor da hala hayatta kalıyoruz?

Lafı daha fazla uzatmadan sizleri bu korkunç tabloyla baş başa bırakıyoruz.

Dikkat, aç karna bakmayın!

1. Poğaça

Her sabahın fiks öğünü, çok yağlı ve mide yakanı makbul. Peynirli olanı insanlığa en yakını. Devamlı tüketimde sağlam aşk tutacakları edinimi garanti.

2. Simit

Susamı midenizi yaksın. Yanında karper ve çay eksik edilmez.

3. Büfe tostu

Kahvaltıda poğaçaya göre daha sağlıklı görünür. Kepekli ekmek ve beyaz peynirden oluşanı makbul.

4. Müsli ve süt ikilisi

Güneş balçıkla sıvanmaz, müsli ve süt de doyurmaz. Geviş getirir gibi çiğnemeye devam yine de.

5. Kahve türleri

3. nesil coffee shop’ları unutun, orası ofis mutfağı. Ay sonu da geldiyse hazır kahve sizi bekler. Türk kahvesi ise türlü gıybetin yanında iyi gider. Günün her saati kahve içilir.

6. Öğle yemeği

Ajansta pişirileni makbul. Nişasta, karbonhidrat ve olduğu kadar protein deposu. Catering firmaları canımız, ticket ve sodexho samimiyetsiz.

7. Çikolata

Baş ağrısına birebir. Ayın belirli günlerinde tüketimi artar.

8. Cips

Yağlı ellerle çalışarak laptop klavyelerini kirletmek için yenir. Genelde akşam ve gece mesaisinde atıştırılır. Cuma akşamları happy hour esnasında hızlı biter. Bütün ofise yaydığı berbat koku da cabası.

9. Şekerleme

Öğleden sonraları kazınan karınların can dostu. Taze ve koyu demli çayın yandaşı.

10. Light bisküvi

Atıştırırken kalori alımını abartmak istemeyenler için mavi ve yeşil paketlerde ofise gelir. Tadı tuzu yoktur.

11. Çubuk kraker

Akşam üstü atıştırması. Katır kutur gider.

12. Pizza

Akşam mesaisinde bütün ofis için sipariş edilir. Bir anda bitmesiyle meşhurdur. Tok tutar. Midesi sağlam adama bir şey yapmaz.

13. Lahmacun

Samimi pizza, daha çok geceleri ofiste kimse kalmamışken söylenir. Vitamini soğandan alan insanlarız.

14. Salata

Sezar ve bin ada sosu, nar ekşisi, balzamik ve bolca yeşillik. Kendine dikkat eden ve mesaiye kalmış müştemin can dostudur.

15. Çiğ köfte

Yine ay sonlarında, gecenin köründe topluca tüketilen ve sindirim sisteminizi yok edecek başka bir yiyecek. Ertesi güne tuvalette fişek gibi başlamanızın sebebidir.

Bonus: Revizyon

Bütün gün yenir. En güzeli ve en tatlısı da size göre mesai sonunda gelendir. O bir tanedir.

Bunlar dışında türlü azar yenir, dost kazığı yenir. Laf yenir ve genel olarak başınızın eti yenir eycınsilerde. Olur ama o kadar. Olur di mi lan?

2
like
2
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry