Neden Responsive Olmalıyız?

Neden Responsive Olmalıyız?


Günümüzde web siteniz responsive bir tasarıma sahip değilse, ziyaretçilerin site üzerinden size yönelme ihtimallerinde ve müşteri potansiyelinizde azalmalar olur. Bu yüzden var olan ziyaretçilerinizi kaybetmeniz de olası. Burada, responsive bir web sitesinin ziyaretçi kazanımına nasıl katkı sağlayabileceğini ve bunu uygulamamanın işinizi kötü yönde nasıl etkileyebileceğini size anlatacağız. 

İşinizi Mobil Platformlara Taşıyorsunuz

Şu anda sahip olduğunuz ve sahip olma ihtimalinizin olduğu ziyaretçilerin çoğu, sitenize birden fazla türde mobil cihazla bağlanıyor. Responsive web tasarımı, otomatik olarak farklı ekran ölçülerine adapte olur. Tasarımınız responsive olmaması, yazıların okuyucunun göremeyeceği kadar küçülmesine, görsellerin şeklinin bozulmasına veya ekrana tamamen sığmamasına yol açabilir. Bu durumun potansiyel ziyaretçileriniz için pek çekici olduğu söylenemez. 

Geliştirilmiş Ziyaretçi Deneyimi

Responsive tasarım sayesinde; birbirinden farklı mobil platformlarda garip site ve sayfaların sahnelenmesi, düzgün çevrilmemesi, yeniden yönlendirilmesi, tekrarlanan içerik gibi sorunların önüne geçersiniz. Responsive tasarım sitenizin, müşterilerin ziyaret edebileceği bütün cihazlarda tutarlı bir görünüşe sahip olmasını sağlar ve çalıştığı hissini verir. Bu da kullanıcı deneyimi sonucu sitenizin daha çok ziyaretçi çekmesini sağlar.

Optimize Pazarlama

Her işletme, hedef kitlesi üzerinden erişebileceği maksimum müşteriye ulaşmayı ister. Responsive tasarım sayesinde, kampanyalarınızı tereyağından kıl çeker gibi cep telefonlarından desktop bilgisayarlara kadar tüm ortamlara entegre ederek daha çok müşteriye erişir ve daha çok ziyaretçiyi sitenize çekersiniz.

Arama Motorlarında Artırılmış Görünürlük

Google vb. arama motorları, responsive siteleri sever. Yerel (local) aramalarda olduğu gibi ana SERPS(arama motoru sonuç sayfaları)’de de belirgin bir şekilde bu siteleri belirtirler. Bu da sadece artırılmış görünürlüğü değil aynı zamanda daha çok yöresel, ulusal ve hatta global bazda  artan kitlenizin ortaya çıkmasını sağlar.

Konuyla Alakalı Kılar

Eski web sitenizi güncellemeyi reddetmek, eski ziyaretçilerinizi ve potansiyel ziyaretçilerinizi kaybetmenize neden olur. Modern ve gelişmiş teknolojilerle sitenizi donatmak, ziyaretçi deneyimini geliştirmekle kalmaz aynı zamanda sizi sitenizin içeriğiyle alakalı kılar. Bu da, sitenizin ekol gözükmesini ve böylece daha çok müşteri edinmede büyük bir adım atmanızı sağlar.

Cep telefonlarından masaüstü bilgisayarlara, tabletlerden diğer tüm cihazlara kadar bütün ortamlardan sitenize ulaşabilecek potansiyel ziyaretçileriniz için; işletmeniz ve markanızın görsel sunumu olan web siteniz daha gösterişli olmalıdır. Şimdiye kadar yapmadıysanız, sitenizi responsive bir tasarıma kavuşturmak için bu doğru bir zamandır. Bu, defalarca yinelediğimiz gibi daha çok ziyaretçi edinmenizi ve işletmenizin büyümesini sağlayacaktır. 

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry