Popüler Kültüre Damga Vurmuş Kurmaca Silahlar!

Popüler Kültüre Damga Vurmuş Kurmaca Silahlar!


 

Evet yine tonla hayali karakterle karşınızdayız. Kurmaca karakterlerin karizmatik cümlelerine dair yazımızı hatırlayanlarınız olacaktır. Başarıya giden yolda onlardan öğrenecek çok şeyimiz olduğu da aşikar. Fakat sizce baş düşman dediğin laftan anlar mı? Hiç mi kavga edemeyecek bu adamlar? Hedef kitle zaten diyaloglu filmlere mesafeli her zaman. Kalem de kılıçtan her zaman keskindir fakat gerekli alet edevat olmadan epik çarpışmalara girmek sizce de o kadar mantıklı mı? Karşınıza tonlarca adamı, bazen bir orduyu alırken ya da fantastik güçlerle donatılmış doğaüstü varlıklara karşı gelirken “Abi bi’ dakka dinler misin?” diyebilir mi sizce herhangi bir süper kahraman? Üzerinde durduğu zeminle bir ederler adamı.

Belki de bu yüzden en güçlü, en sevdiğimiz kahramanları her zaman onlarla özdeşlemiş alet edevatlarıyla birlikte hatırlıyoruz. İster kendi elleriyle geliştirdikleri teknolojiden çıkan aşırı kapsamlı zırhları olsun, ister kullanmakta ustalaşmış oldukları silahları olsun, baltası olmayan bir Jason‘dan kim korkardı allasen? 

Düşünün, Batman sadece o dehşet tonlu sesi ve erdemli cümleleriyle kimi korkutabilirdi? Ya da Örümcek Adam durmadan espri yaparak hangi düşmanını alt etmiş? Karizmasına ve şapkasına tav olduğumuz Indiana Jones, kemerindeki kırbacı olmasa sizce ne kadar etkili bir kahraman olurdu? Ya da Jedi ve Sith‘lerin elinden ışın kılıçlarını alın, pek bir olayı kaldı mı Yıldız Savaşları‘nın? Jedi‘lığın sadece erdemiyle imparatorluğa karşı gelmek o kadar kolay olmasa gerek. Thor‘un elinde Mjölnir olmayınca ne kadar etkisiz olduğunu hepimiz biliyoruz. Biliyorsunuz değil mi? 

Morph Costumes da popüler kültüre damgasını vurmuş, sinema, çizgi roman ve video oyunları dünyasından 30 karakteri, artık onların bir parçası olmuş özel silahlarıyla birlikte incelemiş ve bir infografik hazırlamış, biz de sizlerle paylaşmadan edemedik.

Bu aradaHarry Potter‘dan da asasından da korkacak değiliz tabii ki de. Yine de tedbirli olmakta ve ergenlerin tersine gitmemekte fayda var her zaman, bizden söylemesi.

 

Konu hakkında, meşhur YouTube kanalı WatchMojo‘nun hazırladığı videoyu da es geçmeyin. Biri yüzünüze doğru oyuncaktan da olsa ışın kılıcıyla geldiğinde de çok korkmayın.

 

 

2
like
1
love
0
haha
1
wow
0
sad
0
angry