Sektörün taze bakış açısı : Güven Sayar

Sektörün taze bakış açısı : Güven Sayar


Henüz 17 yaşında ama içindeki ateş onu yaşının ötesinde bir girişkenliğe itiyor.Kendini şanssız olarak nitelendirmesinden kaynaklı olsa gerek, Güven kendi şansını yaratmaya odaklanmış belli ki.

Info mailimize atmış olduğu nazik önsözüyle gönlümüzü çalan Güven kardeşimizin röportaj teklifini reddetmek mümkün olmazdı. Toplantılardan ve yaklaşan teslim tarihlerinin üstümüzde yarattığı tarifi zor süreçlerden vakit çalıp Güven’in sorularını yanıtlamak için zaman bulmak zor olsa da sonuçta keyifli bir sohpet oldu.

Yazıdan kısa bir bölüm şöyle;

G.S: Can Bey, röportaj teklifimi kabul ettiğiniz için size teşekkür ederim. Can Erdinç kimdir, eğitim hayatı nasıl geçti, ajans kurmadan önce neler yapıyordu, hangi şirketlerde çalıştı bu şirketlerde görevi neydi, ajans kurma fikri nereden çıktı, gelecekteki hedefleri nelerdir? Soru biraz uzun oldu farkıdayım, abi söz sende.

C.E: Öncelikle, nazik teklifin için ben teşekkür ederim. Umarım vereceğim cevaplar kafaların biraz olsun açılmasına vesile olur.

G.S: Ajanslar da ağırlıklı olarak gençler çalışıyor ve gençleri tatmin etmenin de zorluğunu tahmin edebiliyorum. Gençlerle çalışmanın iyi yanları ve kötü yanları nedir?

C.E: Belki klişe olacak; ama zaman çok hızlı değişiyor ve gençler buna çok daha kolay adapte oluyor. Yaptığımız işlerde tecrübe çok daha ön planda. Bir insanın mühendis olabilmesi için uzun yıllar eğitim alması gerekirken, bir ajansta çalışmak için amfilerde uyuklamaya pek gerek yok. (Aman bunu kimse duymasın) Bisiklete binmek gibi bizim işler, kitabını da yazsan o g.tü seleye koymadan meseleyi kavramak mümkün değil. Teori, elbette ki şart; ama pratik daha önemli. Gençlerle çalışmanın en güzel yanı yaşına uygun tavırlar sergilemediğinde bunu kimsenin yadırgamıyor olması Gençlerle çalışmanın en kötü yanıysa arada sana yaşlandığını hatırlatıyor olmaları. Ofis masamdaki bardak kalemliğimle aynı yaşta olan mesai arkadaşım var benim. Bu bazen ağır bir yük olabiliyor; ama süt içince geçiyor.

…..

Yazının tamamını okumak için buraya tıklayabilirisiniz.

Her şey bir yana, Güven’le yaptığımız röportajı bahane edip ofisin birkaç fotoğrafını çekme şansı da bulmuş olduk. Bunları da burdan paylaşmazsak olmazdı tabiiki..

Ajans başkanımız Can Erdinç'in masası

1MM Bahçe

1MM Selfie

0
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry