Yaratıcılığı Körükleyen  10 İlham Portalı

Yaratıcılığı Körükleyen 10 İlham Portalı


Bimilim Tasarım Ofisi olarak, müşterilerimize her zaman yaratıcı ve yenilikçi çözümler üretmekle yükümlüyüz. Bu yaratıcı süreç esnasında, art direktörlerimizin aldığı fiziksel ve ruhani hasar yadsınamaz. Her brief sonrasında başa çıkmakla yükümlü oldukları kreatif çıkmazlar karşısında yıpranan bünyeleri ve geceleri aydınlatma olarak iş gören kafa yapıları buna bir kanıttır.

Peki bir art bu kreatif süreçten nasıl çıkar? 1MM art direktörlerimiz sizler için, bizimle çalışmasalar da, freelance olsalar da tasarım konusunda bir şeyler yapmak isteyen er kişiler için bir dosya hazırladılar. Biz de, yaratım sürecinizde sizlere destek olacak, trendlere ve olan bitene ayık olmanızı sağlayacak en önemlisi kafanızı açacak bir takım blog ve siteler üzerinden sizlere yardımcı olmak istedik.

Aşağıda, farklı kategorilerde yaratıcılığınızı körüklemesi ve size her gün yeni ufuklar aşmanıza yardımcı olacak 10 siteyi paylaşmadan da kendimizi alamadık. Freely üzerinden daha rahat takip edebilesiniz diye geniş listeli bir .opml dosyası da hazırlamış durumdayız, isteyenlere hediyemiz olacaktır.  

 

Digital Buzz Blog

Digital Buzz, reklam dünyasından çarpıcı örnekleri sergileyen bir blog sayfası. Dünyanın önde gelen reklam ajanslarının güncel projeleri ve dijital reklam kampanyaları hakkında bilgi ve videolar içeren site, gündemi yakından takip edip, kendi süzgecinden geçiriyor. Postlarda açıklayıcı ve öğretici metinlere de yer veren Digital Buzz Blog’u reklam dünyasıyla ilgilenen herkese tavsiye ediyor, takipe takip diyoruz.

http://www.digitalbuzzblog.com/ 

 

Fubiz

Fubiz fransız bir tasarım bloğu, hem de en iyilerinden. İçerik oldukça filtrelenmiş durumda ve ziyaretçisine zaman kaybettirmiyor. Genel olarak tasarlanan ürünün kendisi ve sanatçı üzerine bilgi ve görseller, videolar içeriyor. Fubiz diyince akan sular durur diyor, tasarıma ilgi duyan herkesi bu “özel” siteyi incelemeye davet ediyoruz.

http://www.fubiz.net/

 

It’s Nice That

It’s Nice That, reklamda tasarımın kullanımı üzerine kapsamlı ve zengin bir içeriğe sahip bir blog. Reklam dünyasından haberlerin ve gelişmelerin de yer aldığı sitede, güncel ve çarpıcı çalışmalara da rastlamak mümkün.

http://www.itsnicethat.com/

 

TAXI Daily News

Bir önceki bloğa benzer yapıda olan TAXI Daily News, reklam dünyasından güncel gelişmeler ve haberler içeren, reklamda tasarım örneklerini bulabileceğiniz yine özel bir blog.

http://designtaxi.com/

 

The Fox Is Black

Kategori farketmeksizin, tasarım konusunda global örnekler hakkında bir blog olan The Fox Is Black, içerdiği örnekler hakkında açıklamalar, sanatçılar hakkında detaylı bilgi veriyor. Her yerde karşınıza çıkamayacak özel tasarım örnekleri için yakın takine almakta fayda var.

http://www.thefoxisblack.com/

 

Abduzeedo Design Inspiration

Brezilya diyince artık aklınıza sadece samba ve Rio karnavalı gelmeyecek. Abduzeedo brezilyalı tasarımcıların elinden çıkma, tasarım konusunda eli grafitpen tutan her er kişinin bilmesi ve takip etmesi gereken kaynaklardan biri. Geniş bir yelpazede sundukları eğitim, örnek çalışmalar ve yılın her günü için hazırladıkları kafa açıcı tasarım örnekleriyle günlük, “adamlar da ne yapıyor bea”’nızı aradan çıkarabilirsiniz.

http://abduzeedo.com/

 

1X Blog

Prestijli fotoğraf sitesi 1X’in blog sayfası olan 1X Blog, 1X tarafından seçilmiş fotoğraf eserlerine ve fotoğrafçılara yer veriyor. Eline 5D Canon Mark 3 alıp orayı burayı çekerim şeklim olur diye düşünen arkadaşlarımızın kesinlikle ziyaret etmesi gerektiğini düşünüyoruz.

http://1x.com/blog

 

I love typogrophy

Tipografi hakkında detaylı bilgi, bedava ve paralı font örnekleri bulabileceğiniz sitede, aynı zamanda güncel trendler ve font kullanımları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Tipografi diyince bi durup düşünüp buralara bakınmak lazım diye düşünüyoruz.

http://ilovetypography.com/

 

Smashing Magazine

 

Web tasarımı üzerine dünyadan gelişmeler ve haberler veren Smashing Magazine, dünyanın en çok tanınan tasarım bloglarından biri. Web tasarım trendlerini takip etme derdiniz varsa(umarız vardır) hemen radarınıza alın diyoruz.

http://www.smashingmagazine.com/

 

Speckyboy Web Design

Yine web tasarımı üzerinde yoğunlaşmış bir blog olan Speckyboy, web tasarımı yanında tasarım, fotoğraf, video konularında da haber ve örneklere yer veriyor. Haberlerin yanı sıra eğitici öğretici postları ve indirilebilir içeriğe sahip yapısı ile vazgeçilmezlerinizden biri olacağını düşünüyoruz.

http://speckyboy.com/

 

Bu liste elbette uzar gider, gitmesinin de bu yazının muhattapları için doğru olduğunu düşünüyoruz. Araştırmanın, didiklemenin ve öğrenmenin sonu olmayacağını bir kez daha yinelemeyi de 1MM olarak bir borç biliyoruz.

3
like
1
love
1
haha
0
wow
0
sad
0
angry